Skip to content →

Profesionální fotky vykouzlíte bez zkušeností obtížně

Pokud chceme, aby fotky k něčemu vypadaly nezbyde nám nic jiného než se zajímat o samotný proces focení. Není to jen o tom cvaknout a hotovo je to o přípravě před samotným focením a správném nasvícení. Svoji roli hraje také pozadí, kde se fotíme a tomu se přizpůsobit.
fotograf při focení
Rodinné fotky nebo fotky na web?
Jsou příležitosti, kdy bereme fotoaparát do ruky a rychle vyfotíme komickou situaci nebo něco co nás zaujalo, tady nám tolik nezáleží na profesionalitě fotky spíše na dobré zachycení onoho momentu. Když však třeba podnikáme a chceme se na svém webu pochlubit naší fotkou vyplatí se zainvestovat a obrátit se na profesionálního fotografa který má zkušenosti s tím, jak má taková fotka vypadat. Obrácení se na profesionála má svoje výhody, později může pomocí aplikace v počítači výslednou fotografii upravit, zamaskovat kruhy pod očima nebo skrýt jizvu.

Fotograf při významných událostech
Svatba je jednou z událostí, kdy je dobré mít zajištěno někoho externího na focení. Patrně na každé svatbě se najde mnoho těch, kteří fotí, avšak nepotěší později zjištění, že je většina fotek rozmazaných. Pro fotografa jsme zákazníci, takže si můžeme říci naše představy a domluvit si předem co si přejeme na fotografiích zvěčnit. Už dávno je pryč doba, kdy si pod pojmem společná svatební fotografie lidé představili svatebčané seřazené v řadách. Dnes žádného fotografa nepřekvapí, když se chcete seřadit třeba do tvaru srdce nebo se jinak netypicky rozmístit.
žena s kapucou
Což takhle černobíle?
 Ještě před třiceti lety bylo standardem fotit černobíle. V dnešní době je obvyklé pořídit si barevné fotografie. Přesto se stále najdou ti, kteří dávání přednost oné černobílé klasice. Není to nic složitého a stačí na tento požadavek upozornit fotografa nebo si jednoduše před vytisknutím fotografií zvolit černobílou variantu.

Published in Služby