Skip to content →

LED zářivky jsou moderní typ osvětlovací techniky

Technologie polovodičových LED diod je známa již déle než 50 let, za tu dobu ušla velký kus cesty a dnes již málokdo pamatuje a rozpomíná se na první krůčky sdělovací techniky, kdy byly k dispozici pouze světelné diody červené barvy.

V současné době umožňuje tato technika využít plného světelného spektra a vytvořit osvětlovací tělesa libovolných tvarů, rozměrů a stupňů IP krytí. Setkáváme se s ní doslova na každém kroku, provází lidský život poměrně běžně jak v domácnostech, tak i na pracovištích a veřejných prostorách. Svítí se s nimi v obchodech, skladech a výrobních halách.
zářivka s krytem

Zářivkové osvětlení

Jedním z typů LED diodových svítidel je LED zářivka. Výrobci navázali na osvědčený tvar lineárních trubic, na něž jsme zvyklí, a který poskytuje dostatek vícesměrového osvětlení. Tvar tedy zůstal zachován, změnila se pouze technologie výroby a samotný princip. Uvnitř trubic se nenachází plyn, luminiscenční vrstva a předřadník s tlumivkou a kondenzátorem, jsou zde pouze výkonné čipy osazené elektronickými součástkami.
LED diodový pásek

LED zářivky vykazují ve srovnání se svými předchůdci značné výhody. Především jde o úsporu elektrické energie a vyšší účinnost. Ruku v ruce s tímto ukazatelem jde i o velmi dlouhou životnost, která překračuje desítky tisíc hodin. Instalovaný zdroj tak může být v provozu i déle než deset let. Tím pádem se výrazně snižují náklady na údržbu a na výměnu svítidel, pořizovací náklady se tedy navrátí ve velmi krátkém časovém horizontu.
LED diody

Spolu s LED pásky se zářivkové lineární trubice uplatní v osvětlování kuchyní, pracovních koutů, kanceláří a lze zvolit také vhodný odstín barvy světla, který může navodit intimní relaxační atmosféru anebo v chladné lehce namodralé barvě naopak povzbudit k lepší pracovní výkonnosti. Zářivkové polovodičové osvětlení se vyrábí v různých délkách a tvarech, nejsme tedy limitováni klasickou 120 cm dlouhou trubicí, ale můžeme si vybrat mnoho typů.

Published in Zboží